Robootika Lohkva Lasteaias

Juhuu, me tegime selle ära!robotid

Nüüd võib rõõmsa meele ja rahuliku südamega hõisata – uuest õppeaastatst saavad lapsed arendada oma üldoskuseid ja õppevaldkondade oskuseid erinevate robootiliste kaaslastega.

Meie lasteaed osales HITSA ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvoorus. Konkursil osales 239 erinevat õppeasutust, millest rahuldava vastuse said 129 ning meie taotlus oli nende seas. Kõiki meie soove ei rahuldatud, kuid oleme väga rahul sellega, mis saime ja seda pole üldse vähe.

Mis me siis saime?

beebotKomplekt BeeBot´e

Kaua aega unistatud sõbrad. Meie direktori lemmikud :).  Beebot sobib kasutamiseks alates kõige väiksematest kuni kooliõpilasteni välja. Tema programmeerimiskäsud on lihtsad, tema välimus on imearmas ja tema kasutamiseks on vaja vaid loovust, sobib igasse teemasse ja kohta.

Üks näide kuidas BeeBoti õppetegevuses kasutatakse.

 

 Ozobotget-draw (1)

Ta on meie õpetajate lemmik – väike ja armas, reageerib värvidele, töötab nii joonistatud pinnal kui ka rakenduse abil. Ozobotile saab ise maske ja kujundust lastega meisterdada ja need tegelased siis liikuma panna läbi värvikoodide.

 

makey-with-clips Makey Makey

Peale vaadates ei saagi aru, mis see siis nüüd on? Hunnik juhtmeid klemmidega, plaat ja toitejuhe. Tundub, et sellega ei ole küll lasteaias midagi teha, kuid välimus on petlik Makey Makey annab palju võimalusi lustimiseks ja samas ka õppimiseks. Näiteks teha muusikat!

Ja kõige lõpuks lustlikud robotid Dash ja Dot!

Need tegelesaed on vaieldamatult minu lemmikud. Võibolla sellepärast, et nendega pole olnud vist kokkupuudet Eestis kellelgi. Nüüd on vaja nendega tutvust teha ja mängima hakata! Dash ja Dot on on robotid, keda saab lihtsa rakenduse abil oma häälega rääkima  ja koos lapsega tegutsema panna.

 

Kõiki seademid on mitu tükki, seega jagu tegutsemiseks paljudele. Ootan põnevusega koos laste, õpetajate ja robotitega tegutsemist.

Tuleb põnev õppeaasta!

Postituses on kasutatud pilte TechinAmerica; , Wishtrac; Tatler veebilehtedelt ning autori isiklikust pildikogust.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s